PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94051}

Pod słońcem Toskanii

Under the Tuscan Sun
7,0 49 781
ocen
7,0 10 1 49781
7,2 6
ocen krytyków
Pod słońcem Toskanii
powrót do forum filmu Pod słońcem Toskanii

Mamy piękne kobiety, cudowne krajobrazy, ale komedii romantycznej w tym niema. Sytuacji do śmiechu niezbyt dużo, a samego romantyzmu ze świecą szukać. Mamy za to stereotypy - jak Polak to głupawy, jak Włoch, to taki śliczny, że od razu hyc z nim do łózka, jak Amerykanie, to bogaci i naiwni. Lubię komedie romantyczne i sporo ich obejrzałem, ale ten produkt mnie nie zachwycił,
Główna bohaterka to niezbyt romantyczna, zmęczona życiem i rozpaczliwie poszukująca szybkiego seksu kobieta. Stereotyp nowoczesnej wyzwolonej kobiety. Porażka.

ocenił(a) film na 9
Longhos

Tylko to nie komedia romantyczna, a film obyczajowy jest :) No i rozumiem, że film o tym, że ludzie sobie żyją i w zasadzie nic więcej nie każdego musi zachwycić - mnie bardzo przypadł do gustu :)

Longhos

Film przekazuje istotną informację - w Polsce rzuca się "mięsem" aż miło ;)

ocenił(a) film na 8
Longhos

Kompletnie inne filmy ogladalismy. Ten film, to chyba jedyny, w ktorym Polacy sa przedstawieni w pozytywny sposob. Gdzie masz "glupawego " Polaka? Masz swietna role Pawla, role profesora i Zbigniew. Pewnie chodzi ci o Zbigniewa...? Nie myslalam, ze jest głupawy... Raczej prosty. Włoch przystojny ale to jedyny przystojny Włoch! Reszta to raczej zwykli , normalni... A jesli chodzi o Amerykanow, to sama głowna bohaterka smieje sie z tego stereotypu Amerykanina ( gdy Niemcy probuja kupic dom ). I znowu - główna bohaterka jest cudowna! Nie ma tam poszukiwania szybkiego seksu, jakby była tzw. ryczącą czterdziestką. Juz bardziej Katherine pasuje do tego schematu. Frances sie zakochuje i odkrywa swoją kobiecosc i bardzo wierzy, ze jeszcze ma w sobie "to cos". Cały film jest wzruszający... Ten polski ogród, te zdjęcia z polskimi robotnikami na tle napisu 'Polonia", ten staruszek, ktory na koniec sie kłania i ta lejąca sie z kranu woda. Piękny film!

kasiak1983

Ej, przystojnych Włochów jest w filmie całkiem sporo, chyba nie skupiłaś się na tym aspekcie... ;)
Moim zdaniem film ciut przesentymentalizowany ale uroczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones