PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94051}

Pod słońcem Toskanii

Under the Tuscan Sun
7,0 49 781
ocen
7,0 10 1 49781
7,2 6
ocen krytyków
Pod słońcem Toskanii
powrót do forum filmu Pod słońcem Toskanii
cavondell

A moze Amelia:)?Z miłch polecam jeszcze Hitcha bardziej to komedia ale pod milym klimatem i The New Guy lubie te filmy:)Ajjjj i zapomniałam moje ukochane Sniadanie u Tiffaniego z Audrey Hepburn cudo film:] Wogole cala Audrey jest cudowna taka ciepla miła a zarazem piękna kwintesencja kobiecośći:))) Polecam dosyc stare ale przecudne.Jak cos jeszcze wymysle to napisze:) pozdrawiam

cavondell

Nigdy w Zyciu dobry polski cieply film nie w stylu tylko mnie kochaj-ktory jak dla mnie jest lekko przeslodzony i gdyby nie postac michaliny nic by z tego nie wyszlo i Dlaczego Nie ktore oceniam dosc srednio ppomijajac 2 czesc Nigdy w zyciu z Delągiem...brrrr nawet do konca nie doszlam:P

ocenił(a) film na 8
cavondell

polecam "Małą Miss". "Czekolada" i "The Holiday" to jedne z moich ulubionych filmów ;)
pozdrawiam

cavondell

Zastrzyk pozytywnej energii, pocieszenie na ponure dni, pozytywne wibracje i schemacik rozpoczynania życia od nowa znajdziesz jeszcze w "Spacerze w chmurach" z Keanu Reevesem. Akcja rozgrywa się w Stanach, ale klimacik rodzinnego domu z winnicą zachowany...

ocenił(a) film na 8
cavondell

Ja proponuje coś trochę cięższego, ale równie ciepłego - "Ukryte pragnienia":-)

użytkownik usunięty
reja

Zdecydowanie UKRYTE PRAGNIENIA... to film bardzo bliski "Pod sloncem...", ale o niebo lepszy. Tez o wyjezdzie pewnej mlodej kobiety w poszukiwaniu tozsamosci, milosci... i co jest pewnym zaskoczeniem tu tez sie pojawia piekna i drapiezna "kobieta wyzwolona" (lecz troszeczke od innej strony...)

cavondell

holiday, to właśnie miłość, mój chłpak się żeni ---> zawsze poprawiaja mi humor

użytkownik usunięty
ana_lucia_cortez

Koniecznie "Spacer w chmurach" !!! Te winne klimaty , ehhh :)))

użytkownik usunięty

,,Dobry rok" - klimatyczny z Francją w tle.

ocenił(a) film na 9
cavondell

W podobnej konwencji polecam libański film Karmel w oryginale Sukkar banat. Z tego filmu również bije ciepło i moc pozytywnych emocji. Z tą różnicą, że nie opowiada o jednej kobiecie ale o kilku.

ocenił(a) film na 9
sylbow

Holiday i Czekolada pasują idealnie...
Ja proponuję jeszcze "Wpadkę" ale tą z Andie McDowell
I już niestety wyżej wspomniane "Spacer w chmurach" z Keanu Reevse'm

legalna_blondyna

Jeśli lubisz włoskie klimaty polecam "Rzymskie wakacje" z Audrey Hepburn i Gregorym Peckiem- świetny na poprawę humoru i...nie tylko ;).
Oprócz tego "Benny i Joon"- również klimatyczny, zabawny, wspaniały "pocieszacz".
Wyżej wspomniane "To właśnie miłość" i "Mój chłopak się żeni" (choć ten ostatni to raczej typowa komedia romantyczna).
Może jeszcze "Nieodparty urok"- niesamowicie magiczny :).
Pozdrawiam!

Lady_From_Burton_World

Wszystkie poprzednio wspomniane i jeszcze "Big fish". Bardzo ciepły, piękny film.

kabliukai

Dodaję do tego "Mamma mia!" z 2008. Greckie klimaty, lekka, ciepła rozrywka i piosenki Abby;)

cavondell

Witam wszystkich. Widziałam już Amelię, Czekoladę, The Holiday. Dziękuję wszystkim za świetne rady.
Ze swojej strony - polecam Życie od kuchni (z Catherine Zeta Jones - choć zdobył ocenę 7,09 - dobry) - mimo wszystko uważam że jest bardzo dobry.
Ale nie pakujcie się w oglądanie wersji - produkcji (chyba) niemieckiej. Jest smutna i szara. Jakaś - bez akcji.
Pozdrawiam wszystkich ciepło.
:)

cavondell

Witam ponownie!

Mam kolejny typ klinatycznej pocieszanki
- "The Shadow Dancer" (Pod słońce) - miły i ciepły film w toskańskich plenerach
- w tych samych plenerach - XIX-wieczna Florencja/angielska wieć - "Pokój z widokiem" z 1985 roku.

A tu załączam link do filmów, które nakręcano w Toscanii:) - Pozdrowienia
http://www.imdb.com/List?endings=on&&locations=Florence,%20Tuscany,%20Italy&&hea ding=18;with+locations+including;Florence,%20Tuscany,%20Italy

_LG_

Ten widziałam jakieś kilka miesięcy temu - bardzo sympatyczny. Potwierdzam :)
Wczoraj widziałam "Hitch" - przesympatyczny. Idealny na zimę ;) taki film w szczególności powinni obejrzeć Panowie ;)
Pozdrawiam :)

cavondell

Zerknę, dzięki;)
Jak wpadnę na coś jeszcze, to dam znać i liczę na wzajemność;)

_LG_

LG- obiecałam sobie, że jak tylko wpadnę na coś ciekawego, to dam znać.
Czy jest to film z serii "pocieszacz" trudno powiedzieć. Jednak po dzisiejszym dość ciężkim dniu w pracy poświęcenie "chwili" na obejrzenie polskiej komedii romantycznej sprawiło, że zapomniałam o świecie.
To "Rozmowy nocą" (2008).
Przewija się wątek kulinarny jak w Życiu od kuchni - ale -co bardzo ważne - "NIE byle jaki" humor! :)
Na pewno do niego wrócę - tak jak do Lejdis ;)
Cavondell

cavondell

Dzięki za pamięć Cavindell.
Ja ostatnio nic w tym sorcie nie spotkałam. Gdyby było inaczej, już bym o tym napisała. Jeśli spotkam, dam oczywiście znać:D
Pozdrowionka od LG

cavondell

"Mamma mia" zachwycił wszystkimi zmysłami.
Oczywiście - najlepsze utwory zespołu ABBA, sympatyczny humor, kapitalna obsada, i te fantastyczne kolory: nieba, materiałów, wody, kwiatów, strojów, zieleni..... na zimę? O tak. To istna terapia, a nogi same na łóżku skaczą podczas oglądania.

Życie jest piękne :)

ocenił(a) film na 9
cavondell

P.S. I Love You, Love Actually, Amelia polecam :-)

ocenił(a) film na 8
cavondell

Smażone Zielone Pomidory przede wszystkim i może jeszcze:
Chłopak na Gwałt Poszukiwany
Dziennik Bridget Jones
i z polskich jeszcze bardzo podoba mi się Jasminum. też taki ciepły i zabawny. :)

ocenił(a) film na 7
cavondell

Polecam jak już wyżej Karmel i Jasminum. Oprócz tego Stalowe Magnolie.

ocenił(a) film na 7
cavondell

Jeszcze mogę polecić "Dziewczyny z kalendarza":):):)

ocenił(a) film na 8
anka69

Mi podobał się "The Notebook". Według mnie też bardzo ciepły film

anka69

o tak !!! Widziałam - i polecam :)
Pozdrawiam

cavondell

tzn. .... Dziewczyny z kalendarza widziałam :)

ocenił(a) film na 7
cavondell

"Ukryte pragnienia", nieco inne jak ktos juz wspomnial ale klimat podobny,
pojawil sie tez "Pamietnik", jeden z moich ulubionych,
"Rodzinny dom wariatow",
"P.S. Kocham Cie", choc ksiazka o niebo lepsza, polecam najpierw przeczytac pozniej ogladac...
"Czlowiek bez twarzy" moze nie to o co prosisz, jednak sprawia on ze sie usmiecham...
jest pewnie ich o wiele wiecej, trzeba byloby przysiasc przy tym poscie :D

Kopczyczka

W tych klimatach to polecam "Pierścionek zaręczynowy", wyżej wspomniana atmosfera winnicy murowana!

kardemine

"Pierścionek zaręczynowy" widziałam i potwierdzam, że jest super. Nie wiem, czy wspominałam o "Dobrym Roku" (2006) - też mamy tam winnicę;)

Kopczyczka

1. Ukryte pragnienia - bardzo przyjemny.
2. PS Kocham Cię - niestety bardzo smutny i nie zaliczyłabym go do kategorii "pocieszaczy" bo na cały wieczór niestety ale spaprał mi humor. Dlaczego? - bo wyłam na nim przez cały film. Więc dziewczyny - jeżeli macie kiepski humor to mimo iż film ma w sobie wiele ciepła i jest naprawdę dobry, to go nie polecam. Potem musiałam sobie strzelić martini bo film bardzo mocno odbił się na moim stanie duchowym, a sama "medytacja" nad oddechem niewiele pomogła.

Za to - byłam niedawno w kinie na "Narzeczony mimo woli" i - choć też "wyłam" - to tym razem ze śmiechu. Nie wiem dlaczego ostatnie komentarze forumowiczów są tak wysoce krytyczne -czy przewidywalny? - tak! - oczywiście bo jest amerykański - ale trafia na półkę ulubionych. Dla mnie - super. Ze mną śmiali się inni kinomani w cinema.
Na pewno do niego wrócę :)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
cavondell

ja rownoez polecam czekolade oprocz tego:
Francuski pocalunek, Zakochany bez pamieci,Ukryte pragnienia...
jak cos mi sie przypomni odezwe sie:)

ocenił(a) film na 8
aerosplain

Ja gorąco polecam "Jak w niebie" oraz "Dom nad jeziorem". Wielbię te filmy. ; ))

użytkownik usunięty
cavondell

Dom nad jeziorem troszkę pokręcony, ale ma w sobie jakąś magię :)
Zdecydowanie Czekolada :)

Czekolada.. ja cię kocham a Ty z nim, Miłość na żądanie, Mama Mia!, dirty dancing2

asdsd

jeszcze 'gdzie serce twoje' jest bardzo sympatyczny, a ze starych, to 'dźwięki muzyki' polecam ;)

ocenił(a) film na 10
vane2sa

"Nigdy w zyciu" - polecam całym sercem i pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
cavondell

"Bezdroża" - winne klimaty, ale z większą wnikliwością niż "Dobry rok"

cavondell

Jeśli chodzi o fajne klimaty to polecam "szkoła uczuć" i "chasing liberty z - córka prezydenta" z Mandy Moore.

Fajne filmy na długie wieczory ;)

"A właśnie że tak" też może być..

aldona80krk

Dorzucę ciepłą komedię kryminalną z licznymi zwrotami akcji "Po zachodzie słońca"

http://po.zachodzie.slonca.filmweb.pl/ Polecam

ocenił(a) film na 8
cavondell

Ja polecam "Był sobie chłopiec" i może mój ukochany - "Billy Elliot".

ocenił(a) film na 8
zeldo

W jakiś sposób pasuje mi też "Dróżnik", choć nie jest aż tak lekki

cavondell

i jaki sympatyczny polski akcent! :)

ocenił(a) film na 7
Ameriel

Słodki listopad

ocenił(a) film na 7
187

jeszcze Women z Kristen S. i List w butelce z Kostnerem

ocenił(a) film na 6
cavondell

Hmm... Myślę, że w bardzo podobny klimat wpisuje się nowy "Jedz, módl się, kochaj". Polecam jeszcze "Francuski pocałunek" z Meg Ryan, "Listy do Julii" (typowa komedia romantyczna, ale bardzo ciepła, no i kręcona w pięknych Włoszech), "Oświadczyny po irlandzku", "Casanova", "Dom nad jeziorem". Podobny tematyką jest rzeczywiście (jak ktoś wspomniał) "Dobry rok", chociaż w moim odczcuciu jest słabszy niż "Pod słońcem Toskanii"... Ale każdy musi to sprawdzić sam ;)

cavondell

Hej!
Dodaję Oświadczyny po irlandzku.
Przewidywalny ale zabawny. Polecam!

użytkownik usunięty
cavondell

Bardzo podobał mi się ten film. Krajobrazy, włoskie jedzenie, gra aktorska, fabuła i do tego miły polski akcent:)
Co do filmów polecam: Holiday, Czekolada, Czekając na cud, Mamma mia, Cudowne dziecko, Listy do Julii, Jak w niebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones