PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94051}

Pod słońcem Toskanii

Under the Tuscan Sun
7,0 49 788
ocen
7,0 10 1 49788
7,2 6
ocen krytyków
Pod słońcem Toskanii
powrót do forum filmu Pod słońcem Toskanii

dawno, dawno temu...

ocenił(a) film na 5

"Pod słońcem Toskanii" to komedia zrobiona w konwencji bajki. Oto mamy zaczarowaną krainę, gdzie magia wydaje się być niezwykle rzeczywista. Mamy wróżki i krasnoludki (w tej roli występują polscy robotnicy) i oczywiście miłość. Wszystko to otoczone absurdalną atmosferą "filmu na poważnie". Tworzy to dość dziwaczną mieszankę, która może część widzów oczarować, innych zirytować. Włochy jako cudowna Nibylandia jest przedstawiona w sposób cudownie malowniczy, do tego dochodzą odniesienia do twórczości Felliniego, jednego z magów kina. Twórcy dorzucili też garść dowcipów, część głupich, część zabawnych i tyle.
Dla mnie to za mało. Owszem, czasami się uśmiechnąłem, ale były to rzadkie momenty w tym dość długim (jak na komedię) filmie. Fakt, interesujące jest usłyszeć "kurwa mać" wychodzące z usta Diane Lane, ale to za mało, aby ukryć głupotę tego filmu.
Jedynym plusem jest obsada. Oprócz wspomanianej już cudownej Lane mamy tutaj Lindsay Duncan w roli dobrej wróżki, która pchnie bohaterkę na nową drogę, Sandrę Oh jako jej przyjaciółkę, ciężarną lesbijkę oraz Davida Sutcliffe'a w roli skrytykowanego pisarza (no cóż lubię tego aktora i cieszę się, że choć w epizodzie, ale jednak pojawia się w filmie tak potężnej wytwórni jak Disney).
W sumie jednak film można sobie w kinie darować i poczekać na kasetę.

torne

Hej, nie tak ostro z krytyką co? To po prostu film miły do obejrzenia, przyjemny... Co nie znaczy że niedobry:)

Wydaje mi się, że nieco za dużo wymagasz od filmu, który jest po to by człowiekowi dodać otuchy i uświadomić że można być Szczęśliwym.

Film spełnia swoją rolę. Przypomina o rzeczach ważnych. Oczywistych- i równocześnei takich o których się nie pamięta.

Aha słowo prosty ani banalny nie jest synonimem słowa głupi. Film jest po prostu naiwny. I chwała mu za to!

torne

Nie wiem czy dobrze ciebie zrozumiałam, ale "Pod słońcem Toskanii" nie jest Disney'a tylko Imperial Entertainment. Ale to tak tylko na marginesie. Owszem, zgadzam się, ze ten film zrobiony jest w konwencji bajki, ale ludzie potrzebuja takich filmów, by wierzyc w marzenia;).

ocenił(a) film na 10
torne

mysle tak jak moi poprzednicy, ze zbyt ostro skrytykowales ten film. Fakt faktem ze jest to bajka, czarujaca opowiesc o zyciu ale przeciez takie filmy milo ogladac:) humor sie poprawia:) nie jest to tez komedia, lecz bardziej film obyczajowy, opowiesc.i nie uwazam, zeby film byl glupi. dawno nie widzialam innego filmu, ktory bylby klimatem podobny do toskanii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones